بعنوان دانش آموز مدرسه تیزهوشان آبادان ، اولین گروه ستاره شناسی آبادان را در بازه ی سال های 1384 تا 1385 تشکیل دادم و مدیر مدرسه را ترغیب کردم تا یک دستگاه تلسکوپ تال 150 اشمیت و تعدادی کتاب های ستاره شناسی تهیه نماید و در ادامه برنامه های رصدی مختلفی را در مدرسه برگزار نمودیم که بخشی از آنها در تصاویر زیر آمده است.

یکی از برنامه های ما در رابطه با صورت های فلکی فصل زمستان بود و من از پیش نقشه های مرتبط را طراحی کرده بودم که بعد از چاپ در اختیار دانش آموزان قرار دادم. همچنین کنفرانسی درباره ستاره شناسی و روشهای شناسایی صورت های فلکی ارایه شد و در نهایت بوسیله ی تلسکوپ ها به رصد پرداختیم.

بعلاوه ما یک شب را به رصد معلمان اختصاص دادیم که در آن شب به یاد ماندنی به همراه معلمان سیاره ی مشتری و قمرهایش را بوسیله تلسکوپ رصد کریدم. در اینجا جا دارد از زحمات آقای جلیل که در سمت راست تصویر دیده می شوند مسئول وقت آزمایشگاه نیز قدردانی کنیم چرا که ایشان گروه ما را بسیار حمایت نمودند.

در سال 1387 گروهمان را توسعه دادیم و اولین انجمن ستاره شناسی آبادان را در پژوهش سرای بصیرت تاسیس کردیم و همایش های بسیار مفیدی نیز در ادامه برگزار شد که تصاویر منتخب آن قابل مشاهده است.

آقای خسرو جعفری زاده (تصویر سمت چپ ) که مدیر انجمن ستاره شناسی استان خوزستان نیز هستند بعنوان سخنران به همایش ما دعوت شده بودند که ایشان با توجه به برگزار شدن همایش به مناسبت هفته جهانی فضا ، کنفرانسی در این رابطه ارایه نمودند.

همچنین در این همایش ریاست آموزش و پرورش آبادان و معاونین ایشان بعنوان مهمان حضور داشتند و ما در این برنامه فعالیت ها و اهداف آتی خود را شرح دادیم. در پایان اعضای انجمن و مهمانان به رصد کره ی ماه با تلسکوپ پرداختند.

در سال 1388 مجموعه برنامه های آموزشی و رصدی ویژه ی معلمان آبادان برگزار گردید که در این برنامه ها روش های استفاده از تلسکوپ و یافتن صورت های فلکی آموزش داده شد.

هدف اصلی ما آموزش ستاره شناسی به معلمانی بود که در کتاب های درسیشان موضوعات مرتبطی را می بایست به دانش آموزان تدریس کنند.

یکی از پروژه های ما رصد هلال باریک ماه بود که رصدهای زیادی به همراه آقای ناصر روستایی که تجربه ی خوبی در این زمینه دارند انجام شد ایشان در تصویر سمت راست نفر اول هستند.تصویر سمت چپ نیز من را پشت تلسکوپ در جستجوی هلال ماه نشان می دهد.

در سال های 1388 و 1389 ما کلاس های ستاره شناسی را در مدارس تیزهوشان آبادان و همچنین پژوهش سرای دانش آموزی بصیرت برگزار کردیم که در این کلاس ها دانش آموزان زیادی توسط بنده آموزش دیدند. سرفصل های دوره مذکور شامل ساختار ستارگان ، سامانه خورشیدی ، صورت های فلکی فصل های مختلف ، کار با تلسکوپ و ... بودند. در پایان دوره یک تور رصدی برگزار شد و بدین منظور ما به خارج از شهر جایی به دور از آلودگی نوری رفتیم تا قادر به رصد اجرام عمقی آسمان باشیم.

از سال 1390 به بعد ما تصمیم گرفتیم که عموم مردم را در مکان های عمومی به مناسبت های مختلف آموزش دهیم و هدف دیگر ما شروع یک پروژه ی جدید جهت آموزش ستاره شناسان ما بصورت آنلاین است.

همان طور که در تصویر فوق ملاحظه می کنید،  آقای میلاد جبوری عباسی (همکار ما) اقدام به برگزاری شب رصدی در منطقه آزاد برای مردم شهر آبادان نمود.